123 Parça Puzzle İle Keyifli Anlar

 

123 parça puzzle modellerine göz atmadıysanız ve daha önce denemediyseniz hemen çeşitli temalardaki bu modele bakabilirsiniz. Puzzle yapmanın keyfini 123 parça puzzle çeşidi ile alabilirsiniz. Daha önceden puzzle pratiğiniz varsa bu model sizin için oldukça kolay olacaktır. 123 parça puzzle modeliyle siz de hemen puzzle yapmanın faydalarından yararlanabilirsiniz. Oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz. Hayatınızdaki en keyifli anları geçirebilir, düşünme hızınızı artırabilirsiniz. Eğer ilk deneyiminizi yaşayacaksanız puzzle yapmanın pratik yollarını araştırabilirsiniz. Puzzle bittikten sonra nerelerde, nasıl kullanabileceğinizle ilgili fikirler alabilirsiniz. Ya da yanınıza bir partner davet edebilirsiniz. Eğer puzzle yapacağınız alan geniş değilse, kısıtlı alana sahipseniz çeşitli yollara başvurabilirsiniz. Puzzle halısı kullanarak alandan tasarruf yapmanız mümkün. Hem puzzle yaparken etrafa dağılmanızı, yayılmanızı engeller hem de bittiğinde ya da yarıda bırakıp sonra devam etmek istediğinizde kolayca kaldırıp yuvalayarak bir yere koyabilirsiniz. Alandan tasarruf etmek için sadece puzzle halısı değil başka seçenekler de tercih edebilirsiniz. Kullanmadığınız bir masayı puzzle yapmak için ayırabilirsiniz. Puzzle bitene kadar parçalar ve puzzle tahtası masanın üstünde kalır böylece etrafa saçılmamış olur. Bir diğer seçenek iste mukavva ya da karton kullanmanız. Puzzle tahtanızın boyuna göre bir mukavva ya da kalın karton sererseniz rahat edebilirsiniz. Bu seçeneği tercih edecekseniz 50/70 cm boyutlar ideal boy olacaktır. Mukavva yoksa kullanmadığınız bir örtü de tercih edebilirsiniz. Puzzle yapacak alanı ayarladıktan sonra puzzle kutusunu açıp parçaları alana çıkarabilirsiniz. Öncelikle çerçeveyi oluşturacak düz parçaları ayırmanız puzzle yapmanızı daha pratik hale getirecektir. Düz parçaları ayırdıktan sonra bu parçalarla çerçeveyi tamamlayabilirsiniz. İç kısım içinde parçaları renklerine göre sıralayabilirsiniz. Bu şekilde yan yana gelecek olan parçaları daha rahat bulabilirsiniz. Renkli puzzle çeşitlerini yapmak parçaları ayırt etmek daha rahat olduğu için daha kolay oluyor. Siyah-beyaz renkler gibi az renkli puzzle çeşitlerini yapmak daha zor oluyor. Daha kolay puzzle tamamlamak istiyorsanız yeşil, pembe, sarı gibi canlı ve belirgin renkleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Parçaları sadece rengine göre değil şekline göre de ayırabilirsiniz. Enine ve boyuna bakarak ayırt etmeniz de parçaların yerlerini tahmin etmenize yardımcı olacaktır. Kare gibi duran, kısa parçalar enine doğru koyulur. İnce ve uzun olan parça boyuna doğru koyulur tahtaya.

 

Kusursuz Puzzle Görüntüsü

 

Puzzle sadece yaparken değil bittikten sonrada görüntüsüyle de keyif veren bir oyun. Hele ki sevdiğiniz bir temaysa bittikten sonra bakmaya doyamazsınız. Sürekli görebileceğiniz bir köşeye koyabilirsiniz ya da asabilirsiniz. Güzel bir görüntü oluşturması için tabi ki de puzzle parçalarının tahta üzerinde düzgün durması gerekiyor. Parçaların düzgün ve sağlam durabilmesi için puzzle yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Puzzle yapıştırıcısı sadece parçaların düzgün durmasını değil aynı zamanda renginin bozulmaması, parlaklık oluşmaması için de kullanılıyor. Dış etkilere karşı da puzzle parçalarını koruyor. Puzzle modelleri arasında en dekoratif duracak modellerden birisi 100 parçalı modellerdir.

 

Puzzle Çerçeveleri

 

Puzzle sadece kendi başına çok güzel bir görüntü sağladığı gibi çerçeveyle beraber de muazzam bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Puzzle bittikten sonra bir çerçeveciye giderek ya da zevkinize göre çerçeve satın alarak görünümü tamamlayabilirsiniz. Puzzle de hâkim olan renklere göre çerçeve rengi seçmeniz daha uyumlu bir görüntü sağlamanıza yardımcı olacaktır. Çerçeveye dikkat ettiğiniz gibi çerçevenin camına da dikkat etmelisiniz. Cam seçiminde mat bir cam seçmeniz parlaklığı yok edecektir ve görüntü net bir şekilde gözükecektir. Camsız çerçeveler de tercih edebilirsiniz.