El Pratikliği İçin 128 Parça Puzzle

 

128 parça puzzle çeşidi yeni başlayanlar için ideal bir modeldir. Başlangıç seviyesi olarak kullanabilirsiniz. 128 parça ile alışma sürecinizi tamamlayabilirsiniz. El becerinizi temel seviyede geliştirir. Fazla sayıda parçası olan puzzle çeşitlerine hazırlık aşaması gibi olur. 128 parça ile başlayıp sıkılmadan devam edebilirsiniz. Fazla zaman ve sabır gerektirmeyen bu ürün el pratikliğinizi oluşturur. Yaş grubu biraz daha büyük çocuklar için de 128 parça ideal bir ürün olabilir. Okul çağındaki çocuklar derslerden kalan vaktinde bu puzzle çeşidini yaparak zihinsel gelişimine katkı sağlayabilir. Dikkat dağınıklığı ve odaklanma da problem yaşayan çocuklar için puzzle yapmak büyük yarar sağlar. Puzzle yapmak da büyük bir dikkat ve odak gerektiriyor. Çocuklar keyif aldığı aktiviteleri yaparken elinden gelen her şeyi yaparlar. İstemeden yaptıkları şeyler onlara pek bir katkı sağlamaz. Böylelikle puzzle yaparken hem keyif alırlar hem de becerilerini geliştirirler. 128 parça puzzle çeşidinin bir avantajı da parça sayısından dolayı kaybolma ihtimalinin az olması. Parça sayısı az olduğu için yapmaya başladığınızda bitirene kadar bırakmak istemeyeceksiniz. Bittiğinde bir yerde saklayabilirsiniz ya da sergileyebilirsiniz. Diğer bir seçenek de bozup sonra tekrar yapmak için saklamak. Bozduğunuzda parçaları güvenli bir yerde saklamanız kaybolma riskini azaltacaktır. Bir kutu ya da çekmeceyi puzzle parçaları için ayırabilirsiniz. Puzzle tahtasını da zarar görmeyecek bir yerde saklamanız önem taşıyor. Kırılma ya da bükülme gibi hasarlar olursa tekrar yapmak istediğinizde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Parçalar yerine tam olarak oturmaz. Bittiğinde bir yere asmak isterseniz de çerçeve içine koyup asmanız daha güvenli olacaktır. Çünkü parçalar ne kadar otursa da düşme olasılığı bulunuyor. 128 parça daha az bir sayıda olduğu için bitirme zamanınız daha kısa olacaktır. Kısa zamanı düşünerek rekabet içeren oyunlar oynayabilirsiniz. Ailenin ya da arkadaş grubunun her üyelerine aynı puzzle modelinden vererek yarışabilirsiniz. Böylece hem kendi aranızda eğlenebilirsiniz hem de oyunu kazanmak için el becerilerinizi ve düşünme hızınızı arttırarak gelişim sağlayabilirsiniz. Ya da kendi aranızda yarışmak yerine belli bir süre sınırı koyarak o süre içerisinde puzzleyi bitirmeye çalışabilirsiniz. Yine bu oyun da sizin gelişiminize katkı sağlayacaktır. Siz de hemen puzzle elde ederek bu oyunları deneyin.

 

Ailecek Puzzle Keyfi

 

Hayat şartları sebebi ile ailecek vakit geçirmek her birey için zor olmaya başladı. Ailede anne baba çalışıyor, çocuklar da okula gidip geliyor. Kalan vakitlerde de yine herkes kendi işiyle ilgileniyor. Böylece ailece aktiviteler yapmak, sohbet etmek daha zor hale geliyor. Ailecek vakit gerçimek istiyorsanız puzzle aktivitesi edinebilirsiniz. Bu sayede günde 1-2 saat de olsa beraber bir şeyler yapmış olursunuz. 128 parça puzzle çeşitleri bu aktivite için uygun bir model olacaktır. Siz de hemen farklı temalardaki puzzle çeşitlerine göz atın. Ailecek yapmaya en uygun olan 1000 parça puzzle modelleri burada sizi bekliyor.

 

Çocuklara Uygun Temalı Puzzle Çeşitleri

 

Çağa ayak uyduran çocuklar küçük yaştan itibaren telefon, televizyon gibi teknolojik araçlarla içli dışı büyüyor. Televizyondan, telefondan takip ettikleri çizgi filmleri oldukça seviyorlar. Karakterleri iyice benimsiyorlar. Sevdikleri karakterleri sadece ekranda görmek onlara yetmiyor. Farklı alanlarda o karakterleri görmek oldukça hoşlarına gidiyor. Çizgi film temalı puzzle çeşitleri de çocukların oldukça dikkatini çekiyor. Hoşuna giden karakterleri puzzle parçalarıyla tamamlamak onların hoşça vakit geçirmesini sağlıyor. Çeşit çeşit çizgi film karakterlerinden oluşan 128 parça puzzle çeşitlerine çocuklarınızla beraber sizde hemen göz atın.