₺26,90 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil
₺26,90 KDV Dahil
₺29,90 KDV Dahil
1

200 Parça Puzzle Modelleri

 

Puzzle oyunun bilmeyen kimse yoktur. Herkes en az bir kere puzzle oynamıştır. Özellikle son dönemde salgından ötürü herkesin evde vakti olduğu için puzzle satışları fazlasıyla arttı. İnsanlar evde hem sıkılıyorlar hem de kendilerine fayda sağlayacak aktiviteler arıyorlar. Puzzle yapmak da bu aktivitelerin başında geliyor. Puzzle yapmak hem bir aktivite olarak hem de insanın gelişime katkısı olarak büyük fayda sağlıyor. Puzzle yaparken gösterdiğiniz çaba ve sabır günlük hayatınıza yansıyor. Çeşitli hastalıkların önlenmesini sağlıyor. Ve yüksek parçalı puzzle yapmaya çalışarak sınırlarınızı aşabilirsiniz. Bu şekilde sabrınızı ve tahammülünüzü de test etmiş olursunuz. Puzzle yapmak pratiklerle gelişen bir oyundur. Ne kadar sıklıkla yaparsanız el becerileriniz ve hızınız o kadar gelişecektir. O yüzden basit seviyeden zor seviyeye doğru ilerlemeniz daha doğru bir davranıştır. Puzzle yaptıkça renkleri daha çabuk ayırt ettiğinizi parçaları daha hızlı bir araya getirdiğinizi fark edebilirsiniz. Hızlı yapmak için puzzle parçalarını büküp, kırmamaya dikkat etmeniz iyi olacaktır. Aksi takdirde hasar gören parçalar puzzle tahtası üstünde sağlam durmayabilir ya da diğer parçalarla birleşmeyebilir. Bu da estetik görüntüyü kaybetmenize neden olur. Özellikle dekorasyonda kullanmak istediğiniz puzzle çeşitleri için buna dikkat ediniz. Sakin bir kafayla puzzle yapmaya başlayın ve kendinize yeterli süreyi tanıyın. Puzzle seçimi yaparken de hangi aşamada olduğunuza göre seçim yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Seçtiğiniz puzzle çeşidinde kayıp parça desteği olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. Ailenizle yaşıyorsanız ya da evcil hayvan bakıyorsanız puzzle parçalarının ortadan kaybolma olasılığı çok yüksek. İşte burada kayıp parça desteği devreye giriyor. Puzzle seçimi yaparken bir dikkat etmeniz gereken şey de geri dönüşüme uygun olup olmadığı. Son zamanlarda çevre kirliliği dünyanın en büyük problemlerinden birisi haline geldi. Ve artmaya da devam ediyor. Bu konuda bilinçli bireyler olarak davranmamız gerekiyor. Bu yüzden de puzzle seçimi yaparken buna dikkat etmeniz önemli bir detay. Puzzle bittikten sonra dekorasyon için kullanmak istiyorsanız da puzzle parçalarının hafif pürüzlü olmasına dikkat edebilirsiniz. Çünkü pürüzsüz yapıdaki puzzle parçaları duvara astığınızda parlayabilir ve yeterince estetik bir görüntü oluşturmaz. Puzzle seçimi yaparken bunlara dikkat etmeniz sizin için iyi olacaktır.

 

En çok tercih edilen modellerden birisi 200 parça puzzle

 

200 parça puzzle modeli en çok tercih edilen modeller arasında. Yetişkin bireyler genelde 200 parçadan başlıyorlar. 200 parça puzzle ne çok kolay oluyor ne de çok zor. Bu puzzle modeli genelde tek kişinin yapması için daha uygun bir model. Yeterli seviyede el ve göz becerilerinizi 200 parça puzzle modeliyle geliştirebilirsiniz.

 

Çocuklarınızla Puzzle Yaparak Vakit Geçirin

 

Çocuk gelişimi konusunda uzman bireyler aile üyelerinin çocuklarla vakit geçirmesinin ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Anne babaların çocuklarla puzzle yaparak vakit geçirmesi çocukların hem aileyle vakit geçirmesini hem de karakter gelişimini olumlu etkilemesini sağlıyor. Çocuklar bu süre içinde kendini daha rahat ifade edebiliyor ve fikirleri şekilleniyor. Aileler bu aktivite sırasında çocuklarını gözlemleyebilir ve bu gözlemlerden çeşitli sonuçlara ulaşabilir. Çocuğun ruhsal durumu ve ilgi alanları gibi konularda bilgi edinebilirler. Çocuklarınızın daha kolay puzzle modelleri ile bu aktiviteye başlamasını istiyorsanız 98 parça puzzle modellerini deneyebilirsiniz. 98 parça puzzle modelleri