Çocuk Grubu İçin 50 Parça Puzzle

 

50 parça puzzle çocuk ve genç grubu için daha uygun bir modeldir. Yapımı kolaydır ve çok vakit almaz. Çocuğunuzun zihin ve el kol gelişimi için bu puzzle çeşidinden alarak beraber puzzle aktivitesi yapabilirsiniz. Sadece çocuklar için değil gününü yoğun geçiren bireyler için, iş hayatında zihniniz fazlaca yoruluyorsa 50 parçadan oluşan modeli tercih edebilirsiniz. Çocuklar bu puzzle çeşitleri ile hayal gücünü genişletip, vakit geçiriyor. Bu yaş grubu arkadaşlarıyla beraber oyunlar oynamayı, çeşitli etkinlikler yapmayı fazlaca sevdiği için arkadaşlarıyla beraber puzzle yapmak onlar için oldukça hoş bir aktivite oluyor. Bu oyun ile pek güzel vakitler geçiriyorlar. Bu yaş grubunda zihinsel gelişimi, el becerilerini, pratikliği doğru bir şekilde geliştirmek oldukça önemli bir konu. Puzzle yapmak da bu zihinsel ve fiziksel becerilere fazlaca fayda sağlıyor. Bu nedenle ailelerin çocukları puzzle yapmak için teşvik etmeye ve örnek olmaya çabalamaları gerekiyor. Kendileri de bu aktiviteye katılarak onlarla beraber puzzle yaparak çocuklara ilgi çekici hale getirebilir. Bu şekilde çocuklar hem aile üyeleriyle vakitler geçirirken hem de zihinsel ve fiziksel beceriler kazanırlar. Birden fazla kişiyle puzzle yapmak ayrıca çocuklara iş bölümünü ve paylaşım yapmayı da öğretir. Okul öncesi çağındaki çocuklara etkinlik olarak birlikte puzzle yaptırılabilir. Böylece sınıf olarak kaynaşırlar ve beraber bir şeyler yapmayı öğrenirler. Yetişkinler çalışmadığı ve işi olmadığı günlerde aileleriyle dolu dolu bir gün geçirmek isteyebilirler. Bu tür günlerde önce dışarıda vakit geçirip sonra akşam hep beraber puzzle yapabilirler. Puzzle yaparken günün yorgunluğunu üstlerinden atarlar hem de ailece vakit geçirmeye devam ederler. Bu sayede dinlenirken bile aktivite yapmaya devam edebilirler. Vaktinize göre parça sayısını tercih edebilirsiniz. Birkaç saat boyunca boşsanız yüksek sayıda parçası olan puzzle çeşitlerini seçebilirsiniz. Ya da bir saat veya daha az vaktiniz varsa daha az sayıda parça sayısı olan puzzle çeşitleri daha uygun bir tercih olacaktır. Daha önce puzzle deneyimi olmayan bireyler içinde çok da zorlayıcı olmayan bu ürün rahatlıkla yapılabilir. Öğrenciler okuldan kalan zamanda zihinsel ve fiziksel gelişim için bu ürünü tercih edebilir. 50 parça puzzle çeşidi her bireye hitap eden bir üründür.

Başlangıç seviyesindeki bireyler için uygun olan 100 parçalı modelleri satın alabilirsiniz. Hatta hediye olarak da düşünebilirsiniz.

 

Puzzle Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

 

Seçim yaparken öncelikle daha önce puzzle yapıp yapmadığınız önemli bir nokta. Buna göre parça sayısına karar verebilirsiniz. Daha önceden deneyiminiz varsa orta seviye parçalardan oluşan puzzle çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Daha önce hiç puzzle yapmadıysanız düşük parçalı puzzle çeşitleri daha uygun olacaktır. Tamamladığınız puzzle görüntüsü tamamen size kalmış bir karar. İster manzara ister sanatçı ister araba temalı seçenekleri tercih edebilirsiniz.

 

Puzzle Malzemeleri

 

Puzzle yaparken çeşitli malzemelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu malzemeler arasında puzzle yapıştırıcısı, puzzle halısı ve puzzle ayırma kapları bulunuyor. Puzzle yapıştırıcısı ile parçaların tahta üzerinde sağlam durmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde kayma ve çıkma gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Puzzle yaparken alanınız dar ise ve etrafı dağıtmak istemiyorsanız puzzle halısı bu konuda size yardımcı olacaktır. Puzzle ayırma kapları ile puzzle parçalarını renklerine ve şekillerine göre ayırabilirsiniz. Böylece puzzle bitirme süreniz daha kısa olur ve daha pratik bir şekilde tamamlayabilirsiniz.