₺15,20 KDV Dahil
₺16,90 KDV Dahil
₺15,20 KDV Dahil
₺16,90 KDV Dahil
1

72 Parça Puzzle ve Okul Çağındaki Çocuklar

 

72 parçadan oluşan puzzle çeşidi okul çağındaki çocuk grubu için oldukça uygun bir çeşittir. Okulda öğrendikleri bilgilerle beraber zihinsel gelişimi devam eder ve sürekli öğrenmeye açıktır. Derslerinden ve okulundan kalan zamanlarda puzzle yapmak onlara iyi gelecektir. 72 parça puzzle modeli kolay-orta derecede parça sayısına sahiptir. Olması gerekenden daha az parçaları tercih etmek okul çağındaki çocuklar için fazla fayda sağlamaz. Gereğinden fazla sayıda parçadan oluşan puzzle modeli de onları fazla zorlar ve sıkılmasına yol açar. Bir süre sonra yapmak istemeyebilir ve bırakır. Çocuğunuzun zihinsel gelişimi için 72 parça puzzle modelinden alarak beraber puzzle etkinliği yapabilirsiniz. Sadece çocuklar için değil yoğun bir programı olan yetişkinler içinde 78 parçadan oluşan model ideal bir model olacaktır. 72 parça sonrası 98 parçalı puzzle modellerine geçebilirsiniz ve 98 parçalı modelleri burada bulabilirsiniz. Her alanda gelişmeler görüldüğü gibi puzzle çeşitlerinde de gün geçtikçe gelişmeler ve değişmeler oluyor. Farklı modeller üretilmeye ve satılmaya devam ediliyor. Kısa sürede bitirmek için puzzle parçalarına hasar vermemeye dikkat etmeniz daha iyi olacaktır. Aksi takdirde zarar gören parçalar puzzle tahtası ya da puzzle halısı üstünde düzgün bir şekilde durmayabilir ya da diğer parçalarla birleşmeyebilir. Bu durum da estetik görüntüyü kaybetmenize neden olur. Kusursuz bir görüntü oluşturması için puzzle parçalarının puzzle tahtası üstünde sağlam durması gerekiyor. Parçaların ayrı ayrı düzgün ve kusursuz durabilmesi için puzzle yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Puzzle yapıştırıcısı sadece parçaların sağlam durmasını değil aynı zamanda renginin olduğu gibi kalmasını, parlaklık oluşmaması için de kullanılabilir. Dış etkenlere karşı da puzzle parçalarının zarar görmesini engelliyor. Özellikle salon dekorasyonunda kullanmak istediğiniz puzzle modelleri için bu noktalara dikkat etmeniz iyi olacaktır. Stressiz ve boş bir kafayla puzzle yapmaya başlayın ve kendinize yeterli vakti tanıyın. Puzzle seçimi yaparken de hangi aşamada olduğunuza göre tercih yapmanız daha doğru olacaktır. Evde aktiviteler yapmaktan bunaldığınız zamanlarda açık hava alanlara gidip orda puzzle aktivitesi yapabilirsiniz. Hafta sonu pikniklerine giderken yanınızda puzzle de götürerek orda devam edebilirsiniz. Temiz havayla beraber tüm stresi üzerinizden atarken aynı zamanda da bu aktiviteyi gerçekleştirmiş olursunuz.

 

Sakin Kafayla Puzzle Yapmak

 

Puzzle yapmak vakit isteyen bir iştir. Bu vakit içerisinde tüm düşüncelerden sıyrılıp sakin bir şekilde parçaları tamamlamanız gerekiyor. Aksi takdirde bitirmeniz uzun sürebilir yada hevesiniz kaçabilir. Puzzle yapacağınız ortamda sakin bir ortam olmalı. Gürültülü bir yerde puzzle yapmanız çok zor olur. Sürekli kafanız karışacak ve dikkatiniz dağılacaktır. Bundan dolayı hem kendiniz hem de ortam sakin olmalı. Puzzle yaparken hafif bir müzik açabilirsiniz. Sözsüz, sakin bir müzik sizi rahatlatacaktır. Ve konsantre olmanızı sağlayacaktır.

 

Puzzle Aktivitesi Rağbet Görüyor

 

Puzzle çok eski zamanlardan beri oynanan bir oyun. 18. Yüzyıldan bu yana üretilmeye devam ediliyor. Daha eski zamanlarda puzzle çocuklara hitap eden bir oyun olarak bilindiği için bu kadar fazla ilgi görmüyordu. 1920’li yıllara gelindiğinde teknoloji ve haberleşme ile puzzle oyunu yayılmaya ve rağbet görmeye başladı. O yıldan itibaren puzzle çeşitleri her yaş grubu ve her cinsiyetten insanlar tarafından alınmaya başladı. Günümüze baktığımızda hemen hemen herkesin puzzle yaptığını görüyoruz.