Kolay Puzzle: 98 Parça Puzzle

 

98 parça puzzle zorluk derecesine göre yetişkinler için kolay, çocuk grubu için orta-zor seviyedir. Puzzle yapmak hoşunuza gidiyorsa ve başlamak istiyorsanız 98 parça puzzle çeşidini tercih edebilirsiniz. Kolay aşamaları ile size puzzle yapmayı sevdirecektir. 98 parça puzzleyi bitirdikten sonra yavaş yavaş yüksek sayıda parçalara geçebilirsiniz. Bu puzzle modelini çocuğunuzla birlikte de yapabilirsiniz. Sizin yardımlarınız ile o da rahat bir şekilde 98 parçayı tamamlayabilir. 98 parça puzzle modeli iki kişi için ideal bir modeldir. İki kişi rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Partnerinizi isteğinize göre siz belirleyin. İster eşinizle ister çocuğunuzla yapmaya başlayın hemen. Tek başınıza yapmak için de 98 parça seçebilirsiniz. Fazla vaktinizi almaz ve sizi zorlamaz. Puzzle yaparken yapım aşamalarını sırasıyla geçerseniz daha rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Öncelikle başlamadan önce puzzle boyutuna göre yapacağınız alanı seçmelisiniz. Parçaları kutudan çıkarmadan buna karar vermeniz parçaların kaybolmasını ve dağınık çalışmanızın önüne geçer. Yapacağınız alana karar verdikten sonra puzzle halısı ya da kaymayan bir zemini sermeniz iyi olacaktır. Yine bu şekilde de rahat çalışabilirsiniz ve parçaların kaybolma riski ortadan kalkar. Başlamadan önce saate bakıp süre tutabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda gelişim gösterip göstermediğinizi bu şekilde kontrol edebilirsiniz. Keyfini çıkararak yapmak istiyorsanız kısa sürede bitirmek için kendinizi kasmayın. Hoş vakit geçirerek zamana yayabilirsiniz. Başlamak için puzzle parçalarını çıkardığınızda parçaları resmin olduğu tarafa çevirirseniz pratiklik sağlarsınız. Tüm parçaları çevirdikten sonra parçaları renklerine göre gruplandırabilirsiniz. Bu şekilde daha kolay ayırt edebilirsiniz. Yan yana gelecek parçaları daha hızlı bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Puzzle yapımına kenar kısımlarından başlamanız resmi daha iyi görmenizi sağlar. O yüzden önce çerçeve kısmını halletmeniz daha iyi olacaktır. Çerçeve kısmını hallettikten sonra içini daha rahat tamamlayabilirsiniz. Renkleri takip ederek parçaları bulmaya çalışabilirsiniz. Bir yerden sonra sıkılıp, bunalabilirsiniz. Böyle zamanlarda tamamlamanız daha zor olacağı için molalar verebilirsiniz. Moladan sonra devam ettiğinizde parçaları daha kolay yerleştirdiğinizi fark edebilirsiniz. Sıkıldığınızda yapamadığınız yerleri moladan sonra kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Puzzle bittiğinde sabrınız karşılığını alabilirsiniz. O bütün görüntü size mutluluk verecektir. Bitmiş olan puzzleyi duvarlarda, dolap üstlerinde sergileyebilirsiniz.

 

Dekorasyonda Kullanılan Puzzleler

 

Puzzle yapmak büyük bir sabır ve tahammül istiyor. Ama sonra bitmiş görüntüyü görmek insana haz veriyor. Sabrının karşılığını tam olarak almış oluyor. Puzzle bittiğinde ki o güzel görüntüyü ev dekorasyonun da kullanabilirsiniz. Puzzle çeşitlerini zevkinize göre seçerek sonrasında tablo görevinde kullanabilirsiniz. Güzel bir manzara temalı puzzleyi salonunuzun bir köşesine asarak şık bir görünüm ve ferahlık elde edebilirsiniz. Ya da çocuğunuz sevdiği temaları odalarında kullanabilirsiniz. Sadece duvarlarda değil dolap üstlerinde, masa üstlerinde de güzel bir görünüm sağlayacaktır. Sizde bitmiş puzzleleri evinizin bir köşesinde sergileyin. Dekoratif olmak için ideal 200 parçalı puzzle modellerini de inceleyebilirsiniz.

 

Temel Seviye 98 Parça Puzzle

 

98 parça puzzle çeşitleri en çok tercih edilen modellerden birisidir. Özellikle son zamanlarda trend olan puzzle herkes için ilgi odağı olmuş durumda. Boş vakitlerinde puzzle yapmaya başlamak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Birden bire kendini zorlamak yerine kolaydan başlamak daha doğru olduğu için 98 parça başlangıç için tercih edilebilir bir model. Böyle düşük parçalı çeşitlerden başlayarak puzzle yapma alışkanlığı kazanıyor insanlar. Siz de puzzle yapmaya bir an önce başlamak istiyorsanız 98 parça puzzle çeşitlerinden satın alabilirsiniz.