1

Akıllı Eğitim Kartları Faydaları

 

Akıllı eğitim kartları genelde okul öncesi çağındaki çocuklar için kullanılıyor. Okul öncesi çağındaki çocuklar kendini ve çevresindeki unsurları daha yeni yeni tanımaya başlıyor. Akıllı eğitim kartları da bu konuda onlara yardımcı oluyor. Bu yaş grubu çocuklar her konuya oldukça meraklı yaklaşıyorlar. Akıllı eğitim kartları da bu yüzden ilgilerini çekiyor. Okul öncesi çağındaki çocuklara faydalı ve eğlenceli aktiviteler yaptırmak gerekiyor. O yaş gurubundaki çocuklar keyif alamadıkları etkinliklerden pek hoşlanmıyor. Keyif almadan yaptıkları öğrenme etkinlerinden fazla bir yarar göremedikleri biliniyor. Onlara eğlenirken öğrendikleri aktiviteler yaptırmak işe yarıyor. Akıllı eğitim kartlarıyla tanışan çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor. Bu kartlarla beraber temel nesneleri, harfleri, rakamları öğrenebiliyorlar. Yeni nesil çocuklar dönemin şartlarına uyarak teknolojiye ayak uyduruyor. Tabi ki bu ayak uydurmanın olumsuz etkilerinden de kaçamıyorlar. Sosyalleşmek yerine daha içe kapanık hale geliyorlar. Aile üyeleriyle fazla iletişim kurmuyorlar. Arkadaşlarıyla oyunla oynamak, aktiviteler yapmak yerine telefon, tablet gibi teknolojik aletlerle vakit geçirmeyi tercih ediyorlar. Bu da tabi ki iletişim becerilerinin zayıflamasına, sosyallikten bir hayli uzak olmalarına yol açıyor. Çocuklarınızı akıllı eğitim kartlarıyla tanıştırarak çeşitli becerilerinin gelişmesini, beyin fonksiyonlarını aktif kullanmasını sağlayabilirsiniz. Akıllı eğitim kartlarıyla etrafındaki nesnelerin isimlerini, sayıları, işaretleri anlamlandırmaya başlayacaktır. Aile üyelerinizle beraber çocuğunuzu bu etkinliğe teşvik edebilirsiniz. Çocuklar büyüklerinden gördüğü şeyleri yapmaya bayılırlar. Bu şekilde onun da akıllı eğitim kartlarıyla tanışmasını sağlayabilirsiniz. Akıllı eğitim kartlarıyla tanıştıktan sonra sürekli bu etkinliği yapmak isteyeceklerdir. Arkadaş grubuyla beraber de bu aktiviteyi yaparak birbirlerini eğlendirirken öğrenmeye de teşvik ederler. Konuşma becerileri artmaya devam eder, zihinsel gelişimi açısından iyi bir seviyeye ulaşırlar. Ve teknolojik araçlardan biraz uzak kalıp sosyalleşme düzeyleri artar. Çocuğunuzla beraber akıllı eğitim kartlarıyla vakit geçirirken ona eğer doğru cevaplar verirse ödüllendireceğinizi söyleyin. Böylece daha çok azim ve hırslı davranacaktır. Ve güzel sonuçlar almaya çalışacaktır. Bu ödüller bir yere gitmek olabilir, oyuncak almak olabilir ya da sevdikleri yiyecekleri alıp, sevdiği yemekleri yapmak olabilir. Siz de hemen akıllı eğitim kartlarına göz atın. Ayrıca akıl ve zekâ oyunları da eğitim için oldukça faydalı olmaktadır. Tüm akıl ve zekâ oyunları sizi burada bekliyor.

 

Akıllı Eğitim Kartları İle Doğru Telaffuzlar

 

Okul öncesi çağındaki çocuklar bazı kelimeleri doğru telaffuz edemiyorlar. Özellikle telaffuz etmesi zor olan kelimeler çocukları zorluyor. Akıllı eğitim kartlarıyla hem kavramların, nesnelerin isimlerini öğreniyorlar hem de o isimlerin nasıl telaffuz edilmesi gerektiğini öğreniyorlar. Konuşma becerileri gelişiyor, diksiyonları düzeliyor.

 

Çocuğunuzla Dolu Dolu Vakitler Geçirin

 

Yoğun yaşam temposuyla beraber anne babalar çocuklarıyla fazla vakit geçiremez hale geliyor. Bunun önüne geçmek için çeşitli etkinlikler, aktiviteler yapılması gerekiyor. Bu aktivitelere akıllı eğitim kartlarını hemen ekleyebilirsiniz. Akıllı eğitim kartlarıyla hem çocuklarınız gelişime katkı sağlayabilir hem de onlarla eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Böylece çocuğunuzla olan iletişiminiz atar, beraber zaman geçirmiş olursunuz.