1 2 >

Bebek Battaniyeleri Nasıl Olmalı?

 

 

Bebekler, yetişkin insanlardan daha farklı bir bünyeye sahiptir. Yetişkinlere göre daha farklı vücut ısısına sahip olan bebekler sıcak havalarda bile çabuk üşüyebilirler. Bu yüzden bebekleri kendi durumumuza göre değerlendirmemiz çok yanlış bir tutum olacaktır. Bebekleri özellikle de yeni doğdukları zaman sıkıca giydirerek soğuktan korumak gerekir. Hele de kış mevsiminde doğmuş bir bebek battaniyelere sarılmalıdır ki üşümesin.

Bebek battaniyeleri birçok farklı kalınlıkta olabilir. Bebeğinizin durumuna ve mevsim şartlarına göre en uygun olan kalınlıktaki bebek battaniyeleri ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bebek battaniyeleri kumaşlarına, renklerine, desenlerine göre de şekillenmektedir. En yaygın kullanılan kumaş bebek battaniyelerinde polar kumaştır. Renklerdeki çeşitlilik mavi, pembe, mor, kırmızı, sarı, yeşil, beyaz, turuncu gibi devam eder. Model olarak da resimli, baskılı, hayvan figürlü, uzay motifli, çiçekli, bebekli, çizgili, kareli veya daha karmaşık desenli olabilmektedir. Bebeğinizin cinsiyetine ve kendi zevkinize uygun olan bebek battaniyesi sizin için en ideal olan olacaktır.

Bebekler gelişim gösterebilmek için sürekli uyumak zorundadırlar. Bu yüzden de ne kadar kaliteli uyku uyurlar ise o kadar sağlıklı olurlar. Bebeklerin bu uyku ihtiyacına en iyi karşılığı alabilmeleri için, kaliteli kıyafetler, kaliteli battaniyeler, kaliteli yatak gibi ürünler gereklidir.

Bebek battaniyeleri satın alır iken dikkat edilmesi gereken belli başlı konular vardır. Mesela bebek battaniyesi seçimi yapar iken kumaş seçimi önemlidir. Alerjik reaksiyon, tahriş, kızarıklık, yara gibi sağlık problemleri ile karşılaşmaması için doğru kumaşlardan üretilmiş battaniyeleri satın almak gerekir. Bebek battaniyesinin üretildiği kumaşın kanserojen maddeler içermeyen doğal kumaşlar olması gerekmektedir. Tabi ki bulunulan mevsim ve hava sıcaklığı göz önüne alınarak battaniye seçimi yapılması gerekiyor. Yumuşak dokusu ile bebeklerin vücuduna uygun olması gerekir. Bebeğin vücudunu sıcak tutacak kadar kalın yapıda olmalıdır. Daha kolay yıkanabilmesi için leke tutmayan kumaşlardan yapılmış olmalıdır. Yıkama işlemi yapar iken de bebek battaniyelerinin fazla kimyasal madde ile karşı karşıya gelmemesi için kullanılan temizlik ürünlerinin özen ile seçilmesi gerekmektedir. Doğal temizlik deterjanları satın almaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bebek battaniyelerinin çabuk yıpranmadan uzun ömürlü ve ekonomik kullanımı için çok sıcak programda yıkanmaması gerekir.

Bebek battaniyeleri ile birlikte bebek nevresim takımları da alarak kombin yapabilirsiniz. En güzel ve uygun fiyatlı Bebek Nevresim Takımları burada sizler için hazır halde duruyor.

Bebek battaniyelerini e annecim kalitesi ile sitemiz üzerinden bulabilirsiniz. Uygun fiyatları ve çok çeşit fırsatı ile bebeğiniz için en uygun bebek battaniyesini sipariş verebilirsiniz.

 

Polar Battaniyeler

 

 

Battaniyeler kumaşlarına göre çok fazla çeşide ayrılır. Ancak battaniye deyince herkes sıcak tutan kalın kumaşları aklına getirir. Bebekler de çok hassas olmaları nedeni ile çabucak üşüyebilirler. Bu yüzden polar battaniyeler bebekler için en ideal battaniyelerdir. Polar battaniyeler yumuşak dokuları ile de bebeklerin yumuşak ciltlerine uygun yapıda üretilir. Polar battaniyeleri farklı model seçenekleri ile e annecim mağazamızda bulabilirsiniz.

 

Battaniye Modelleri

 

 

Battaniyeler desenlerine göre farklı modellerde karşımıza çıkabilir. Uçları detaylı olabilir. Desenleri çizgili, kareli, tek renk, hayvan veya doğa motifli, çiçekli veya oyuncaklı olabilir. Bebekleriniz için en tatlı bulduğunuz battaniyeler ile bebeklerinizi sıcak tutabilirsiniz.

 

Sıcacık Battaniyeler İle Sıcacık Gülüşler

 

 

Çok çabuk üşüyebilecek bebeklerinizi sıcak tutmak için kıyafetlerin yanında battaniyelerden destek alabilirsiniz. Bebeklerin cilt yapılarına uygun şekilde üretilmiş battaniyeler ile bebeklerin gülüşlerine sebep olabilirsiniz. Bebeklerin gülüşleri ile sizin de içiniz sıcacık olacaktır.

 

Bebek Battaniyesi Seçmenin Püf Noktaları

 

 

Alışveriş yapmak çok keyifli olsa da konu bebeklerimiz için alışveriş olunca iş ciddiye biniyor ve birçok seçenek arasında kaybolup kafamız karışabiliyor. Her ebeveyn bebeği için en iyisini istiyor ve onu her açıdan rahat ettirmek istediği için aldığı her eşya da oldukça dikkatli davranmaya çalışıyor. Sevgili bebeklerimizin narin ve hassas ciltleri ise ebeveynlerin en dikkat ettiği konularında başında. Cilt sağlığı için bebeğin kullandığı her bir eşyanın, her bir kıyafetin içeriğine bakarak almak ebeveynlerin görevi. Bir bebeğin olmazsa olmazlarından olan bebek battaniye konusunda seçim yapmak tüm bunlardan ötürü anne ve babalar için zorlayıcı olabilmekte. Bu yüzden bebek battaniyesi alırken ebeveynlerin dikkat etmesi gereken şeyleri derledik ve size sunacağız.

Battaniye seçiminde en önemli şey öncelik olarak battaniyenin kumaşı ve içeriği. Piyasa da özellikle son dönemlerde çok fazla polyester içerikli bebek battaniyeleri bulunmaktadır. Battaniye bebeğin yüzüne ve ağzına temas edebilen ürünlerdir. Bu yüzden polyester içerikli, tüylü battaniyelerden kaçınmalısınız. Bunun yerine çift katlı müslinden üretilmiş battaniyeler, akrilik, pamuklu battaniyeler tercih etmelisiniz. Yumuşak dokulu olan akrilik battaniyeler bebeğinizin alerjisi varsa hem daha sağlıklı olacaktır hemde bebeğiniz için ideal olan ısıyı sağlayacaktır.

Bebeğinizin rahat ve sağlıklı bir uykuya ihtiyacı vardır ve kullandığınız battaniye bebeğinizin uykusu ile sağlığını direk olarak etkiler. Bebeğinize kalın ağır yün battaniyeler yerine hafif battaniyeler seçmelisiniz bu doğrultuda. Kalın bir battaniye tercih etmeniz durumunda bebeğiniz rahat nefes alamayacak ve rahat hareket edemeyecektir. Ayrıca cildinin de hava alması zorlaşacaktır. Kalın yünlü battaniyeler yerine pamuklu uygun iplikler ile örülmüş battaniyeler bebeğiniz için tercihiniz olsun. Buna ilaven battaniye dokusunun sert olmaması, yumuşak bir dokuya sahip olması da cildini tahriş etmemesi için çok önemlidir.

Bebeğinizin üstüne örteceğiniz battaniyenin ısı özelliği de dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli özellik. Bebeklerimiz hassas varlıklar bu yüzden de yeterli şekilde iyi ısıtan bir battaniye seçmeye özen göstermelisiniz. Yaz aylarında müslin örtüleri tercih edebilirken kışın ise akrilik daha kalın battaniyelerden yana tercihinizi yöneltebilirsiniz. Müslin yüzde yüz doğal bir üründür ve bebeğinizin vücut ısısını da dengelemeye yardımcı olacaktır. Bu yüzden müslin dokuma türünde battaniyeleri almaktan çekinmeyin.

 

Bebek Battaniyesinin Boyutu Önemli Midir?

 

 

Bebek battaniyesinin boyutu kullanmak istediğiniz yere ve amaca göre oldukça önemlidir. Örneğin battaniyeyi bebeğiniz pusetteyken kullanmak istiyorsanız alacağınız battaniyenin boyutu daha küçük boyutlarda olmalıdır. Bebeğinizin yatağında kullanmak için tercih edeceğiniz battaniye ise daha büyük boyutlu bir battaniye modeli olmalıdır.

 

Bebek Battaniyesini Nasıl Yıkamalısınız?

 

 

Öncelikli olarak bebek battaniyelerini alırken yıkama talimatlarına bakarak almanız daha doğru olacaktır. Makinede yıkanabilir özellik de olan battaniyeler siz ebeveynler için daha kolaylık sağlayacaktır. Genellikle makinede yıkanabilir battaniyeler 30-35 derecede yıkanmaktadır. Eğer battaniyeniz yünlü ise makinenizin yünlü özel ayarına getirerek yıkamalısınız. Makinede yıkanamayan battaniyeler için ise kullanım ve yıkama talimatlarına uygun bir şekilde yıkamaya özen göstermelisiniz.