229,00 TRY KDV Dahil
259,00 TRY KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
229,00 TRY KDV Dahil
259,00 TRY KDV Dahil
249,00 TRY KDV Dahil
209,00 TRY KDV Dahil
1 2 3 ... 13 >

Bebek Giyim Ürünleri

 

Cildimiz bizim için çok değerli, ancak konu bebekler olunca değerli olan cilt ayrıca daha hassas ve daha da önemli bir boyut alıyor. Sevgili evlatlarımıza, bebeklerimize kıyafet almak belki de onlar için yaptığımız en keyifli şeylerden birisi. Bebek giyim reyonlarındaki renkli, minik, güzel kıyafetlerin içinde onları hayal etmek ve giydirmek de en zevk veren aktivitelerden. Ancak onlara aldığımız bu kıyafetleri seçmenin de birçok dikkat edilmesi gereken incelikleri var. Miniklerimize aldığımız kıyafetlerin onların narin ciltlerine zarar vermemesi, rahatsız etmemesi, doğa ile uyumlu kumaşlardan yapılması, kanserojen maddeler içermemesi bu inceliklerden yalnızca bazıları…

 

Yetişkinlerin aksine bebeklerin gün içerisinde sayısız kez kıyafetleri değiştirilmesi gerekir. Bu yüzden cilde zararsız olmamasının yanı sıra giysiler kolay ve sık değiştirilmeye müsait, rahat, yıkanmaya ve ütülenmeye müsait şekilde olmasına dikkat edilmelidir. Giydirdiğimiz kıyafet içerisinde sevgili bebeklerimizin rahat hareket edebilmesi ve rahat etmesi kesinlikle unutulmaması gereken bir detay. Kıyafetin fazla sıkı olması veya rahatsız olması hareketlerini engelleyebilir veya zorlaştırabilir. Bu yüzden daha geniş ve bol olan, hareketlerini kısıtlamayacak kıyafetler almaya, giydirmeye özen gösterin. Özellikle bebeklerin erken bebeklik kıyafetlerinin küçük ve çok parçalı olmalarından ötürü de kolay giydirilebilir/çıkarılabilir, pratik olmasına da önem verilmeli. Tecrübesiz olan anne ile babaların telaşlarını düşünecek olursak bu yönden tercihlerini yapmaları onların da işini kolaylaştıracaktır.

 

Buna ilaven giysilerin sahip olduğu kumaşın önemini tekrar belirtmekte fayda var. Kumaşın doğal olması, pamuklu olması, içerdiği boyanın solmaması, eğer üzerinde bir baskı var ise bu baskıların ufalıp dökülmeyecek şekilde olması veya baskının çıkması durumunda bebeğin cildini tahriş etmemesi, ufalan parçaların bebek tarafından solunabilme hatta kopan parçaları yutabilme ihtimalleri de asla unutulmamalıdır. Kıyafetleri bebeklerin tutarak ağzına götürmesi de göz önüne alınmalı yalnızca baskı değil, tüylü olan kıyafetlerden de kaçınılmalıdır. Tüylü kıyafetlerin bebeğiniz tarafından ağzına alması durumunda bebeğin boğazına kaçabilir veya yapışabilir.

 

Bebeğinizin kıyafetlerini çok sık çıkarıp giydireceğiniz için giysilerin yıkama talimatı da önem arz etmektedir. Fazla yıkama giysilerde esnemeye, sarkmaya ve çekmesine neden olabilir. Bu yüzden de giysilerin sık yıkamada hemen yıpranmayacağına dikkat edilmesinin yanı sıra giysiyi aldıktan sonra yıkama talimatları doğrultusunda yıkamaya özen göstermelisiniz.

 

Bebeklerinize birbirinden sevimli tulumlar, etekler giydirebilirsiniz.

 

Bebeğinizin Neye Alerjisi Olduğunu Bilmek Çok Önemli!

Bebeğinizin sağlığı için onun neye alerjisi olduğunu bilmekte çok önemlidir. Neye alerjisi olduğunu bilmeniz sizin de ona alışveriş yaparken daha bilinçli ve dikkatli olmanızı sağlayacaktır.

 

Etiketlerin Herkes İçin Rahatsız Edici Olduğunu Unutmayın!

Biz yetişkinleri rahatsız ettiği kadar giysilerin üzerindeki etiketlerin bebekler içinde rahatsız olduğunu unutmamak gerekir. Rahatsız etmesinin yanı sıra bebeğinizin cildini de tahriş edebilme durumu taşıyan etiketlere karşı dikkatli olmalı ve böyle bir durumda giysideki etiketi kıyafete zarar vermeden çıkarmaya özen göstermelisiniz.

 

Sevgili bebeklerimizin rahatı ve mutluluğu için onlara aldığımız her bir eşya tek tek önemli ve her birinde dikkat etmemiz gereken birçok detay var. Nasıl göründüğümüze dikkat ettiğimiz kadar bebeklerimizin de güzel gözükmesine özen gösteriyor ve onlara farklı farklı kombinler denemeyi seviyoruz. Alacağımız kıyafetlerde dikkat etmemiz gereken öncelikli kıyafetlerden bahsettiğimize göre şimdi minik dostlarımızın birbirinden güzel bebek giyim çeşitlerine bakalım.