1

Bebek Nevresimleri

 

 

Daha bebek doğmadan bebek nevresim takımları alınmaya başlanır. Bu süreçte oldukça heyecanlı ve keyifli bir şekilde seçimler yapabilirsiniz. Bebek nevresim takımlarında sadece dış görünüşü değil bir o kadar da özellikleri önemlidir. Bebekler yeni doğduğu için çevreye adapte olmakta zorluk çekerler. Bu süreçte de hastalık kapma riskleri büyüktür. Bu yüzden bebeğinizin sağlığını düşünerek seçimler yapmalısınız. Yaptığınız seçimler bebeğinize zarar vermemelidir. Bebek için en önemli şeylerden birisi de uykudur. Gününün yarısını belki daha fazlasını uyuyarak geçirirler. Uyudukları zamanda da rahat olmaları, konfora sahip olmaları gerekmektedir. Bebek uykusunu iyi alırsa gün içinde huzurlu vakit geçirir. Bu da hem kendisinin hem de ebeveynlerinin rahat olması anlamına gelmektedir. Bebeğinizin sağlığı ve mutluluğu için bebek nevresim takımlarını doğru seçmeye özen gösterin. Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar bulunuyor. Canlı renkler genelde insanların dikkatini çekiyor. Siz de bebek nevresim takımı alırken renkli modeller dikkatinizi çekebilir. Ama burada dikkat etmeniz gereken şey renklerin hangi boyalar kullanılarak yapıldığı. Katkı maddesi kullanılan ürünler bebeklerin sağlığını tehdit edebilir. Renklendirmenin zarar vermeyecek ürünlerden yapıldığına emin olun. Bebek nevresim takımının kumaşı da bir önemli konu. Sert yapılı kumaşlar bebeğin cildini tahriş edebilir, zarar verebilir. Bu yüzden yumuşak, pamuklu kumaşlar seçmeniz daha iyi olacaktır. Her mevsime uygun bebek nevresim takımları bulunuyor. Hava şartlarına göre de buna da dikkat etmelisiniz. Soğuk havalarda bebek vücut ısısını koruyamazsa grip gibi hastalıklara yakalanabilir. Sıcak havalarda da fazla terlerse pişik olabilir. Bundan dolayı soğuk havalarda daha ince, sıcak havalarda daha kalın bebek nevresim takımları seçmelisiniz. Bebek nevresim alırken öncelik bebeğin sağlığı daha sonra da renklerine, desenlerine göre seçim yapabilirsiniz. Bebek nevresim takımları oldukça fazla çeşitliğe sahip. Böylelikle istediğiniz nevresime ulaşabilirsiniz. Oldukça dikkat çekici modeller bulunuyor. Erkek bebeklerinin nevresim takımlarında daha çok mavi ve tonları tercih edilirken kız bebeklerinin nevresim takımlarında pembe ve tonları tercih ediliyor. Bebek nevresim takımlarında farklı renkler bulunduğu gibi farklı desenler de bulunuyor. Yıldızlardan, köpeklerden, kedilerden oluşan desenler mevcut. Bebek nevresim takımlarının oda takımına uyması da dekorasyon açısından önemli bir konu. Tarzlarının ve renklerinin birbirine uyumlu olması gerekiyor. Doğru seçimler yaparak hem bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz hem de harika bir bebek odası elde edebilirsiniz.

 

Size Özel Bebek Nevresim Takımları

 

 

Bebek nevresim takımlarında kendinize özgü modeller isteyebilirsiniz. Örneğin aile fotoğrafınız oldu bir resim baskılı nevresim takımı ya da kendi tasarımınız olan desenle nevresim takımı. Bu tür nevresim takımlarını kolayca yaptırabilirsiniz. Böyle özel nevresim takımlarını hatıra olarak da saklayabilirsiniz. Bebeğinize ilerde gösterebilirsiniz. Anıları bu şekilde ölümsüz hale getirebilirsiniz. Bu işlemi bebek battaniyeleri ile de yapabilirsiniz. Bebeğiniz için en rahat ve sıcak Bebek Battaniyeleri sizi bekliyor.

 

Organik Malzemeden Yapılan Bebek Nevresim Takımları

 

 

Hastalık kapma riski en yüksek olan yaş grubu bebeklerdir. Henüz çevreye alışamadığı için ve bağışıklığı güçlü olmadığı için mikroplara, virüslere bünyesi yenik düşebiliyor. Bilinçli ebeveynler olarak onların sağlığını düşünüp, ona göre seçimler yapmak da sizin üstünüze düşüyor. İşte organik bebek nevresim takımları da bu konuda size yardımcı oluyor. Tamamen organik malzemelerden oluşan bebek nevresim takımları çocuğunuzun sağlığını tehdit etmiyor. Aksine sağlığını korumasına yardımcı oluyor.