1

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

 

 

Bebekler ilk doğdukları zaman anne yanından ayrılmazlar. Geceleri sürekli süt emme ihtiyacı duydukları için bebekler belli bir zamana kadar anneleri ile aynı odada kalırlar. Annelerinin yakınında kolaylık ile geceleri alabilecekleri bir konumda bebek beşikleri konumlanır. Bebek beşikleri oldukça ufak olduğu için kolayca yer alır odanın içinde. Bebek beşikleri dileyenler için eski tipte ahşap olabilir iken dileyenler için daha modern yapıda olabilir. Renk konusunda da oldukça çeşit sunan üreticiler bebekleriniz için en sevdiğiniz rengi kullanabilmenize yardımcı olmaktadır. Bebek beşiklerinin başlıkları için bazı süslemeler satın alabilirsiniz. Bebeklerinizi oyalayacak askılıklar, sesli oyuncaklar gibi ürünler ile bebeklerinizi mutlu edebilirsiniz. Bunun ile birlikte bebeklerinizi sinek gibi hayvanlardan korumak ve süs efekti vermek için tül kullanabilirsiniz. Özellikle de kız bebekleri için tüllü bebek beşikleri çok sevimli görünmektedir.

Bebekleriniz sizden ayrılma yaşı geldiğinde kendi odalarına geçerler ve onlara özel bir oda hazırlamanız gerekmektedir. Dilerseniz bebekler hala küçük olduğu için beşik kullanmaya bir süre daha devam edebilirsiniz. Dilerseniz de daha büyük yatak alabilirsiniz. Bebeğinizin cinsiyetine uygun şekilde prenses detaylı veya arabalı yataklar satın alabilir iken yatağı düz model seçip nevresim takımlarını desenli satın alabilirsiniz.

Bebek yatakları dışında duvar süslemeleri ile bebek odasını çok daha sevimli hale getirebilirsiniz. Bebek duvarları için fosforlu süsler alabilirsiniz. Bulut, güneş, dünya, yıldız gibi motifleri olan fosforlu süslemeler satın alabilirsiniz. Dilerseniz lambader veya daha farklı aydınlatmalar ile odanın iç havasını değiştirebilirsiniz. Bebek başlıkları ile yatakları süsleyebilirsiniz. Bebek yataklarını da nevresim takımları ile renklendirebilirsiniz. Bebek Nevresim Takımlarını buradan görebilirsiniz. En beğendiğinizi kolay ödeme seçenekleri ile sipariş verebilirsiniz.

Bebek odaları için halılar, perdeler ve komodinler de dekoratif ürünlerdir. Bebek odanıza en uygun şekilde renkte ve desende halılar ile zemininizi çok şık gösterebilirsiniz. Bebek odası perdeleri ile de odanızı daha ferah gösterebilirsiniz. Bebek odası için ne renk tercih ederseniz edin perdelerinizin açık renkte olmasına özen gösterin ki oda daha ferah olsun. Ayrıca açık renkli perdeler sayesinde oda yeterince güneş alarak bebeğinizin ihtiyacı olan D vitaminini doğal yollardan almasına katkıda bulunur. Komodinler bebek odasının rengi ile uyumlu olmalıdır. En çok tercih edilen renk ahşap olsa da siz renkli komodin modellerini de tercih edebilirsiniz. Bebek komodininin üzerine bebeğinizin biberonu, ıslak mendil, su gibi önemli ve sık kullandığınız şeyleri koyabilirsiniz. Bununla birlikte komodin üzerine bir aile fotoğrafı yerleştirebilirsiniz. Dekoratif detaylar ile de döşeyebilirsiniz.

Bebek odası dekore etmek oldukça eğlenceli bir iştir. Bu eğlenceye ortak olmak için e annecim olarak sizlerin yanındayız. En beğeneceğiniz ürünler ile odanızı süslemek için web sitemizi inceleyebilirsiniz. İstediğiniz modelleri sipariş verebilirsiniz.

 

Bebek Odası Süslemeleri

 

 

Bebek odaları süsleri için birçok farklı ürüne yönelebilirsiniz. Bebek yatak başlıkları, bebek komodini ve üst süslemeleri, halılar, perdeler, tüller, duvar süslemeleri, şık nevresimler, oda içi aydınlatmalar gibi birçok süsleme ile bebek odası dekorasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Odanın genel renkleri ile dekorasyon ürünlerinin renklerinin birbirine uygun olmasına önem verin. Aynı zamanda bebeğinizin ileride yürüyebileceği için kırılacak süslemeler kullanmaktan kaçının.

 

Bebek Odası İçin İpuçları

 

Bebek odası için en güzel süslemeleri bebek başlıkları ile sağlayabilirsiniz. Bebek başlıkları hem süs olur iken hem de bebeklerin oyuncakları olur. Bebek başlıklarını tül olarak da kullanabilirsiniz. Özellikle kız bebekleri için tüller çok sevimli olacaktır. Halılar perdeler de bebek odası için güzel fikirler elde etmenizi sağlar. Duvar süslemeleri hatta duvar için kendi istediğinizi desen boyamaları veya duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

Bebek odası için lambader veya LED ışıklı duvar aydınlatmaları kullanabilirsiniz. Duvarlara bebeğinizin kendi resimleri ile birlikte aile resimleri koyabilirsiniz. E annecim Bebek Odası Dekorasyonu kategorisinden ürünlerimizi inceleyebilir istediğinizi sipariş verebilirsiniz.