₺31,40 KDV Dahil
₺34,90 KDV Dahil
₺31,40 KDV Dahil
₺34,90 KDV Dahil
₺31,40 KDV Dahil
₺34,90 KDV Dahil
₺31,40 KDV Dahil
₺34,90 KDV Dahil
₺31,40 KDV Dahil
₺34,90 KDV Dahil
₺31,40 KDV Dahil
₺34,90 KDV Dahil
1

Bebek Gelişimine Katkı İçin Bebek Puzzle Modelleri

 

Bebeklere çeşit çeşit oyuncaklar alınıyor. Ama oyuncaklar bebeğin farklı konulardaki gelişimi için yetersiz kalabiliyor. İşte bebek puzzle çeşitleri bu konuda çocuğun yeterli gelişimlerini sağlamak için üretiliyor. Bebek puzzle çeşitleri sayesinde bebeklerin el- kol becerileri, göz koordinasyonları gelişiyor. Zihinsel ve düşünme hızı artıyor. Problem çözme yetenekleri gelişiyor. Farklı öğrenme tarzları ve düşünme biçimlerine katkı sağlıyor. Farklı renklerde ve temalarda bebek puzzle çeşitleri bebeğinizin göz aşinalığına sahip olmasına yardımcı oluyor. Bebekler yaş grubu itibariyle öğrenmeye bir hayli açık oluyorlar. Bu yüzden puzzle gibi zekâsal oyunlar fazlaca katkı sağlıyor. Bebekler puzzle yapma esnasında birden fazla kişiyle aktiviteler yapmayı öğreniyor. Birlikte yaptığı kişilerle iletişim kurma çabasında olacağı için aynı zamanda konuşma becerileri de gelişiyor. Böylece yavaş yavaş sosyalleşmeye başlıyorlar. Puzzle yapmayı bitirdiklerinde öz güvenleri artar ve kendilerine güvenmeye başlarlar. Temel seviyede konuşma becerileri artarken aynı zamanda temel matematiksel kavramları da öğreniyorlar. Parçaları sayarken rakamları öğrenmeye çalışıyorlar. Renkleri de ayırt etmeye başlıyorlar. Farklı renklere gözleri alışmaya başlıyor. Bebeklerinize puzzle seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. 3 yaş altı bebekler için 2 ile 10 parça arası puzzle çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 3-4 yaş bebekler için 20-40 arası parça sayısında oluşan puzzle çeşitlerine bakabilirsiniz. 4 yaş üstü bebekler için 50-60 parça sayısına kadar ilerleyebilirsiniz. Puzzle parçalarının boyları büyük olmalı. Bu sayede bebekler renkleri ve şekilleri daha rahat ayırt edebilir. Ve daha rahat bir şekilde tamamlayabilir. Bebeğinizin yaşı arttıkça puzzle parçalarını daha fazla sayıda seçebilirsiniz. Puzzle parça sayısını doğru bir şekilde seçmeniz önemli bir konu. Eğer bebeğinizi fazla zorlayacak bir puzzle seçimi yaparsanız tamamlayamayabilir. Ve bu durumda bebeğiniz kendine olan güvenini kaybedebilir. Bebeğiniz için fazla kolay bir puzzle tercihi yaparsanız da yeterinde fayda sağlamayabilir. Puzzle alırken temalarına da dikkat etmelisiniz. Sayılar, harfler, bitkiler gibi temel kavramları içeren temalar bebeklerin gelişimi için daha faydalı olacaktır. Bebeklerin o yaşlarda el-kol becerileri pek gelişmemiş durumda oluyor. Bu yüzden puzzle seçimi yaparken puzzle parçalarının üstünde tutma yerlerinin olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. Tutma yerleri sayesinde bebekler parçaları daha iyi kavrayarak doğru bir şekilde birleştirebilirler.

Bebekler ile birlikte çocukların gelişimine de katkı sağlayabilecek puzzle modellerine buradan ulaşabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi 123 parça puzzle modelleridir.

 

Bebekler İçin Farklı Puzzle Seçenekleri

 

Bebeklik dönemi gelişimin en çok gerçekleştiği dönem olarak biliniyor. Bu yaşta temel eşyalar, kavramlar, sayılar öğreniliyor. Konuşma becerileri yeni yeni gelişmeye başlıyor. Bunların öğrenilmesi için puzzle tercihlerinin doğru yapılması gerekiyor. Harf, sayı, temel eşyalar içeren temalar içermeli. Bebeklerin bu tür şeylere gözlerinin alışması gerekiyor. Ve zihinsel gelişimini doğru bir şekilde tamamlaması gerekiyor.

 

Bebeğinizle Beraber Puzzle Aktiviteleri Yapın

 

Bebeklerin ailelerle beraber vakit geçirmesi gelişimi için gerekli bir olaydır. Yeterli becerileri elde etmesi için ailelerin teşvik etmesi ve örnek olması gerekiyor. Puzzle etkinliği yaparken bebeğinize yardım ederseniz daha kolay bir şekilde tamamlayabilir ve kendine olan güveni artar. Hem de beraber vakit geçirerek aktiviteler yapmış olursunuz.