1

Sağlam Yastıklar İle Bebekler Mutlu

 

 

Bebekler, günlük hayatlarının çoğunu uykuda geçirmektedir. Bu sebep ile de bebeklerin uyku kalitesini sağlamanız oldukça önem arz etmektedir. Kaliteli uyku bebekler için çokça önemlidir. Bebeklerin kaliteli uyku alabilmesi için yatakları, kıyafetleri, yastıkları gibi birçok konuya önem vermek gerekir. Bunlardan bir tanesi bebek yataklarıdır. Kaliteli ve sağlam yataklar sayesinde bebekleriniz de kaliteli bir gece geçirir. En güzel Bebek Yataklarını buradan inceleyebilirsiniz.

Bebek yastıkları yetişkin yastıklarından daha küçük boyutlarda karşımıza çıkmaktadır. Daha ince yapıları ile de bebeklerin baş yapılarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Bebeklerin hassas kafa yapıları göz önünde bulundurarak yumuşak şekilde üretilmektedir.

Bebekler uyudukları zaman bebek yastıkları ile direk temas halindedir. Bu yüzden de bebek yastıklarının kumaşlarının üretimi çok önemlidir. Alerjik reaksiyon, tahriş, kızarıklık, yara gibi sağlık problemleri ile karşılaşmaması için doğru kumaşlardan üretilmiş yastıkları satın almak gerekir. Bebek yastıklarının üretildiği kumaşın kanserojen maddeler içermeyen doğal kumaşlar olması gerekmektedir.

Bebek yastıklarının yükseklikleri de bir diğer önemli konudur. Bebek yastıkları çok alçak veya yüksek olmamalıdır. Yüksek yastıklar bebeklerin boynunu zorlayarak rahatsız eder ve uykularının bölünmesine neden olur. Alçak yastıklar ise bebeklerin nefes alamamasına neden olabilir. Bu yüzden oldukça tehlikeli bir durum olabilecek şekilde yastık kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir.

Bebek yastıkları birçok desen ve renkte karşımıza çıkar. Renk konusunda kırmızıdan maviye, yeşilden pembeye, mordan sarıya çok fazla çeşit bulabilir iken desen konusunda da çeşitlilik oldukça fazladır. Çizgili, sade, fırfırlı, noktalı, hayvanlı, çiçekli, güneşli, arabalı, bebekli, oyuncak desenli şeklinde birçok farklı modelde olabilir. Bebekleriniz için görsellik ile birlikte mutlaka yumuşaklık ve yükseklik konusuna da dikkat ederek yastık seçimi yapınız.

Bebek yastıkları, sadece evde değil başka durumlarda size yardımcı olabilir. Yolculuk esnasında, piknikte, özel günlerde bebekleriniz sizin yanınızda olacağı için uyuma ihtiyacı olduğu zamanlarda yastıkları ile uyumak isteyeceklerdir. Bebek yastıkları ince yapıları ve küçük olmaları ile de oldukça avantaj sağlar ve kolay taşınır. Çantalarınıza kolaylık ile koyabileceğiniz bebek yastıkları yapıları bozulmayacak şekilde üretilmektedir.

E annecim farkını siz de yaşamak isterseniz bebek yastıklarımızı ve diğer tüm ürünlerimizi e annecim web sitemizi ziyaret ederek inceleyebilirsiniz. En beğendiğiniz bebek ürünlerini kolay ödeme seçeneklerinden yararlanarak sipariş edebilirsiniz.

 

Ortopedik Bebek Yastıkları

 

 

Bebeklerin kafa ve kemik yapıları oldukça hassastır. Özellikle baş bölgelerinde bazı hassas noktalar vardır ki belli bir yaşa kadar kesinlikle dikkat edilmelidir. Bebeğinizin başının şeklinin oluşmasından zekâsına göre birçok konuyu etkiler. Bu yüzden bebekleriniz için ortopedik yastıklar kullanarak onlarının baş ve boyun şekline uygun hale gelecek yastıklar ile rahatını sağlayabilirsiniz.

 

Bebek Yastık Modelleri

 

Bebek yastık modelleri tek tip olsa da nevresim bazında bebek yastıkları çeşitlenir. Cinsiyete göre de farklılık gösterebilecek bebek yastık modelleri ile bebeklerinizin sevimli yastıklar ile haşır neşir olmasını sağlayabilirsiniz. Daha büyük yaşta olan bebeklerinize bu yastıklar sayesinde uykuyu sevdirebilirsiniz.

 

Bebeklere Uygun Yastıklar

 

 

Bebeklerin narin yapıları için yastıklar özel olarak üretilmelidir. Her yastık bebekler için uygun olmaz. Bebekler için yastıklar sert değil yumuşak olmalıdır. Yüzeyleri alerjik madde içermemeli ve bebek cildini kaşındırmayacak kumaşlardan üretilmiş olmalıdır. Çok yüksek veya çok alçak olmayan yastıklar ile bebeklerin omurga hassasiyeti kontrol altında tutulmalıdır.