₺39,90 KDV Dahil
₺65,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Hızlı Kargo
₺39,90 KDV Dahil
₺65,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Hızlı Kargo
₺39,90 KDV Dahil
₺65,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Hızlı Kargo
₺39,90 KDV Dahil
₺65,00 KDV Dahil
%39 İndirim
%39İndirim
Hızlı Kargo
₺49,90 KDV Dahil
₺70,00 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Hızlı Kargo
1

Bunları Bilmeden Bebeğinize Zıbın Almayın!

 

Cildimiz bizim en değerli, en hassas ve en özen göstermemiz gereken yerlerden birisi. Ancak konu bebekler olunca değerli cilt çok daha önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bebeklerimiz hassas, yumuşak ve dış etkilere normalden daha açık bir cilde sahip oldukları için ekstra dikkat etmemiz gerekiyor. Özellikle bebeklerimize belki de en çok giydirdiğimiz zıbınlar bebeklerimizin direk tenine temas ettikleri için zıbın seçiminde hassas olmak şart. Bebek alt giyim ürünleri de giydirildiğinde zıbının bebeğinizi rahatsız etmemesi için beden seçimine de dikkat etmek gerek.

 

Yaz, kış her mevsim bebekler için vazgeçilmez olan zıbınlar, gün içerisinde birçok kez değiştirilen, sık kirlenen, bebeğin cildi ile direk temas eden, çok sık değiştirildiğinden ötürü de dolabında sayıca oldukça fazla bulunan bir bebek giyim ürünü. Piyasada çok fazla bebek zıbın çeşitleri bulunmakta. Peki bu zıbınları birbirlerinden ayıran şeyler neler? Alırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte tüm bunlara sırasıyla cevap verelim.

 

Bebeğinize kıyafet seçerken dikkat ettiğiniz her bir kriter zıbın içinde geçerlidir. Peki bunlar nelerdi?

 

- Bebeğinizin neye alerjisi olduğunu bilmek ve bu doğrultuda giysi seçiminde dikkat etmek.

 

- Baskılı kıyafetlerden, içerisinde zararlı kimyasal boyaların bulunduğu kıyafetlerden olabildiğince sakının ancak zıbın seçiminde özellikle boya olmayanları tercih edin. Beyaz renge yakın olan zıbınlar bebeğiniz için daha sağlıklı olacaktır. Zıbın direk olarak bebeğinizin birçok bölgesine direk olarak temas edip saracağı için, boyalı bir giysi giydirmek bebeğiniz için sağlıklı değil.

 

- Giydireceğiniz zıbının yüzde yüz pamuk olduğuna dikkat edin. Giydireceğiniz her giyside buna yine çok dikkat etmelisiniz ancak zıbınlar direk temas ettiği gibi bebeğiniz terlediğinde de o teri emen bir yapıda kumaş olması da önem arz etmekte.

 

- Zıbınların alt tarafındaki çıtçıtların bebeğinizin bacak arasına kenarlarına temas ederek tahriş etmediğinden emin olmalısınız. Çıtçıtların kenarları bebeğinizin bacaklarına temas ettikçe hassas cildini tahriş edebilir.

 

- Zıbınların içerisinde bebeğin altında bezde olduğu için popo kısmını yukarıdan aşağıya doğru sıkmaması çok önemli. Alacağınız zıbında bebeğinizin kilosunu ve bebek beziyle beraber sıkmayacağından emin olun.

 

- Zıbınlar gün içerisinde sıkça değiştirilen bir parçadır. Bu yüzdende bebeğinizi rahatsız etmeyecek siz ebeveynleri de zorlamayacak şekilde zıbınlar tercih etmeli. Yaka kısmı çıt çıtlı olan zıbınlar bebeğinizin başından zıbını geçirmeyi kolaylaştıracaktır, ayrıca bebeğinizde kıyafetleri çıkartılıp giydirilirken daralmayacaktır.

 

- Zıbınlar çok fazla yıkanması gereken, sık değiştirilen giysilerdir. Bu yüzden almak istediğiniz zıbının yıkama talimatlarına mutlaka dikkat ederek alın.

 

Zıbını Bebeğime Ne Zaman Giydirebilirim?

Bebeğiniz için doğru bir zıbın aldıktan sonra doğumundan itibaren kullanabilirsiniz. Önemli olan bebeğinizi rahatsız edecek bir şekilde olmamasıdır. Çok sıkı, dar veya tam tersi fazla bol zıbınları tercih etmeyin bunun yerine vücuduna tam oturacak hareket etmesini kısıtlamayacak zıbınlar tercih edin. Yalnızca bebeğiniz özellikle beşinci ve altıncı aylarda oldukça hareketleneceği için patikli zıbınlar kullanmamanız bebeğinize hareket kolaylığı sağlama açısından daha iyi olacaktır.

 

Zıbın Çeşitleri Nelerdir Ve Nerelerden Alabilirim?

Kısa yollu, sıfır kollu, uzun kollu, patikli/patiksiz şekilde birçok zıbın çeşidi mevcuttur. Bu çeşitler arasından bebeğinizin ihtiyacına, içinde bulunduğunuz mevsime veya bulunduğunuz yerin sıcaklığına göre aralarından tercih yapabilirsiniz.

 

Zıbınlar bebeklerin en çok kullandığı parçalardan birisi olduğu için tüm bebek mağazalarından rahatlıkla bebeğiniz için en uygun olan zıbını bulup, temin edebilirsiniz.