26,90 TRY KDV Dahil
29,90 TRY KDV Dahil
26,90 TRY KDV Dahil
29,90 TRY KDV Dahil
26,90 TRY KDV Dahil
29,90 TRY KDV Dahil
26,90 TRY KDV Dahil
29,90 TRY KDV Dahil
1

Çocuklara Uygun Puzzle Modelleri

 

Çocuk puzzle çeşitleri farklı materyalleri, farklı parça sayılarıyla yoğun ilgi görüyor. Artık anne ve babalar daha bilinçli bir şekilde çocuklarına aktivite seçenekleri sunuyor. Çocuklar için bir hayli faydalı olan çocuk puzzle çeşitleri çocuklar tarafından da seviliyor. Çocuk puzzle modelleri çocukların hayal güçlerini geliştirir iken aynı zaman da el, kol becerilerini, koordinasyon yeteneklerini geliştiriyor. Görsel zekâyı geliştiren çocuk puzzle çeşitleri büyük fayda sağlıyor. Yeni nesil çocuklar teknolojiye oldukça hızlı bir şekilde ayak uyduruyor. Bu da zararlı bir hale dönüşmeye başlıyor. Gününün çoğunu telefon, bilgisayarla geçiren çocuklar a-sosyal bir hale bürünüyor. Sohbet etmeyi, arkadaş edinmeyi ikinci planda bırakan çocuklar içine kapanıyor. Sadece çizgi film karakterleri, dizi karakterleriyle değil arkadaşlarıyla ve ailesiyle de vakit geçirmesi önemli bir faktör. Çocukların teknolojik araçlarla vakit geçirmesi zihinsel gelişim açısından da pek bir şey katmıyor. Aile üyelerinin bu durumda bilinçli bir şekilde çocuklara müdahale etmesi gerekiyor. Puzzle yapmanın çocuklara olan faydalarını bilen aile üyeleri çocukları puzzle yapmaya teşvik edebilir. Çocuklar kendilerine müdahale edilmesinden pek hoşlanmazlar. Bu yüzden çocuğa bir şey demeden önünde puzzle yapmanız yeterli olacaktır. Aile büyüklerine özenen o yaş grubu onların yaptıklarını tekrar etmek ister. Puzzle yapmaya başlayan çocuklarda gelişmeler açıkça görülür. Dikkat dağınıklığı sorunlarını aşabilirler, hafızalarını güçlendirebilirler. Çocuğunuza puzzle seçimi yaparken yaş grubunu dikkate almanız önemli bir faktördür. Yaş grubuna göre parça sayısı seçimini yapabilirsiniz. Yaş aralığına göre zorlayıcı bir puzzle seçimi yaparsanız tamamlayamayabilir. Bu da kendine olan güvenini azaltabilir. Doğru seçimi yapsanız hata yapma oranı düşer ve başarıyla tamamlar. Bu da kendine olan güvenini yükseltir. Gelişimi için faydalı olur. Çocuğunuzun sevdiği renkleri ve ilgi alanına yönelik temaları seçerek ona puzzle yapmayı daha çok sevdirebilirsiniz. Önce bir günde tamamlayabileceği kolay seçenekler sunarak başlangıç seviyesine alıştırabilirsiniz. Daha sonra birkaç günde ya da birkaç haftada bitirebileceği orta seviye puzzle çeşitlerine geçiş yapabilirsiniz. Tabi bu aktiviteyi yaparken derslerini, okulunu ihmal etmemesi de önemli bir konu. Okulunun birinci planda olduğunu kavrayarak puzzle yapmayı boş zamanlarında gerçekleştirmeli. Çocuğunuzun puzzle keyfiyle tanışması için hemen mağazamızdaki 100 puzzle modellerine buradan göz atın.

 

Kız Çocukları İçin Puzzle Seçenekleri

 

Çocukların en sevdiği aktivitelerden olan puzzle çeşitleri vitrinlerde sıra sıra duruyor. Kız çocuklarını sevdiği çizgi film karakterleri puzzle çeşitlerine de yansıyor. Frozen temalı puzzle çeşitleri kız çocuklarının favorileri arasında. Bu puzzle çeşidini yaparken oldukça mutlu oluyorlar. Daha birçok temada puzzle çeşitleri üretiliyor kız çocukları için. Çocuklarınızın favori karakterlerini ve favori çizgi filmlerini temalarda bulabilirsiniz.

 

Erkek Çocuklarının Favori Puzzle Modelleri

 

Çocuklarda iki cinsiyetin de sevdiği temalar bulunuyor. Erkek çocukları daha çok arabalara ilgi duyuyor. Şimşek Mcqueen temalı puzzle çeşitleri erkek çocukları tarafından en çok rağbet gören temalardan birisi. Çizgi film karakterleriyle beraber çocukların hayal dünyasının gelişmesi daha kolay oluyor.