1 2 >

Taze Zihinler İçin Oyunlar

 

Akıl ve zekâ oyunları mantığını kullanarak, stratejiler geliştirerek oynanan oyunlardır. Akıl ve zekâ oyunlarının zihinsel gelişim için çokça faydası bulunuyor. Zekâyı geliştiriyor, problemleri daha çabuk bir şekilde algılamanızı ve daha hızlı çözümler üretebilmenizi sağlıyor. Akıl ve zekâ oyunlarını isterseniz tek başınıza isterseniz birkaç kişiyle grup şeklinde oynayabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalıyor. Her yaş grubuna ve her cinsiyete hitap ediyor, ilgilerini çekiyor. Akıl ve zekâ oyunları sadece zihinsel gelişim konusunda fayda sağlamıyor. Aynı zamanda el ve göz koordinasyonunuzu da geliştiriyor. Daha hızlı bir şekilde hareket etmenizi sağlıyor. Akıl ve zekâ oyunlarını sık sık oynadığınızda bu tür becerilerinizin geliştiğini açıkça fark edebilirsiniz. Bu oyunların sağladığı artıları günlük yaşamınızda, iş hayatınızda, okul hayatınızda kullanabilirsiniz. Sağladığı yararların dışında oynarken de çok keyif alacağınız bir etkinlik halinde. Özellikle rekabet seviyorsanız, zekânızı ve el becerilerinizi kullanmak hoşunuza gidiyorsa bu oyunları bir hayli seveceksiniz. Çeşitli konularda gelişmenizi sağladığı gibi ilerde yaşayabileceğiniz sorunlarında önüne geçiyor. Örneğin Alzheimer gibi hafıza problemlerinin yaşandığı hastalıkların engellenmesini sağlıyor. Akıl ve zekâ oyunları sayesinde zekânızı aktif bir şekilde kullandığınız için beyin fonksiyonları sürekli çalışmaya devam ediyor. Böylelikle hafızanız kuvvetleniyor, zihniniz dinç kalıyor. Bu sayede özellikle ileri yaşlarda yaşanan hafıza problemlerinin önüne geçmiş oluyorsunuz. Aynı zamanda eğitici oyunları da burada bulabilir ve hem kendinizi hem çoğunuzu geliştirebilirsiniz. Teknoloji çağına ayak uydurmaya çalıştıkça bireyler içine kapanıyor, a-sosyal hale gelmeye başlıyorlar. Arkadaş grubuyla, aile üyeleriyle sohbet ettiği vakitler azalıyor. Bir araya geldiklerinde de herkesin elinde telefon, tablet gibi teknolojik araçlar bulunuyor. Böylece bireylerin iletişim becerileri zayıflıyor, günden güne sosyallikten bir hayli uzaklaşıyorlar. Akıl ve zekâ oyunları bu konuda da devreye giriyor. Arkadaşlarınızla, ailenizle bir araya gelerek rekabet içeren akıl ve zekâ oyunları oynayabilirsiniz. Bu aktiviteyi gerçekleştirdikten sonra sürekli yapmak isteyeceksinizdir. Aile fertleriyle, arkadaşlarınızla kısaca çevrenizle olan iletişiminiz bu şekilde artacaktır. İçinize kapanmak yerine daha dışa dönük bir birey haline geleceksiniz. Grup halinde oynadığınız akıl ve zekâ oyunlarına bir de ödül ekleyebilirsiniz. Sonunda ödül olan oyunlarda kazanma isteği de artıyor. Bu durumda daha büyük hırsla ve keyifle akıl ve zekâ oyunları oynayabilirsiniz.

 

Faydalı Akıl Oyunları

 

Akıl oyunlarının zekâ ya olan katkısı hemen hemen herkes tarafından biliniyor. Bu oyunları oynamak çeşitli hastalıkların önüne geçiyor, hafızayı güçlendiriyor, unutkanlık yaşamanızı engelliyor. Akıl oyunları oynayarak zihinsel egzersizler yapmış oluyorsunuz. Hem o anda keyif alıp getirdiği artılardan faydalanıyorsunuz hem de ilerideki hayatınız için önlemler almış alıyorsunuz.

 

Zekâ Oyunları İle Keyifli Vakitler Geçirin

 

Zekâ oyunları sizin keyifli vakit geçirmeniz için çeşit çeşit üretiliyor. Okul öncesi çağındaki çocuklar için, okul çağındaki çocuklar için, yetişkinler için ayrı ayrı zekâ oyunları bulunuyor. Kendi zevkinize ve ilgi alanlarına göre istediğiniz zekâ oyununu tercih edebilirsiniz. Kaç kişiyle oynadığınıza bağlı olarak da seçimler yapabilirsiniz. Tek kişilik, 2 kişilik, 4 kişilik gibi birçok farklı zekâ oyunları mevcuttur. Kutu oyunları, kart oyunları gibi farklı materyallerden oluşan zekâ oyunlarıyla hoşça vakit geçirebilirsiniz.