₺189,90 KDV Dahil
₺240,00 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
₺189,90 KDV Dahil
₺240,00 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
₺189,90 KDV Dahil
₺240,00 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
₺189,90 KDV Dahil
₺240,00 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 >

Bebek Bakımı ve Banyo Nasıl Yapılır?

 

Bebekler hassas ve narin yapıları ile bakıma muhtaç bireylerdir. Büyüyüp kendilerine bakım yapabilecek yaşa gelene kadar anne babalarına ihtiyaç duyarlar. Bebeklerin bakım bazında en çok ihtiyaç duydukları temel şeyler banyo yapmak, tuvalete gitmek olabilir. Bebekler ilk yaşlarında bez kullandıkları için sürekli altlarının değiştirilmesi gerekmektedir. Bebeklerin altlarını değiştirmek için bazı gerekli ürünler gerekir. Bunlardan bir tanesi bebek alt açma minderidir. Yolculuk, misafirlik, alışveriş merkezi gibi her alanda size kolaylık sağlayacak bebek alt açma minderleri sayesinde kolaylık ile bebeklerinizin altlarını değiştirebilirsiniz.

 

Bebekler banyo yaptıktan sonra havlu ve bornoz ile hemen kurulanmalıdırlar ki üşümesinler. Bebeklerinizi bebek bornozları ile kurulamayı tercih edebilirsiniz. Çünkü bebekler çok çabuk üşümeye meyillidir ve bebek bornozları bebeklerinizin tüm vücudunu sararak hiçbir noktasını açıkta bırakmaz. Bu sayede bebekleriniz giyinene dek üşümeden bornoz ile sıcak kalabilirler. Bunun ile birlikte bebek bornozları genelde kapüşon detayına sahiptir. Bu da bebeklerin kafalarının da sıcak kalmasına yardımcı olur. Bebek bornoz ve havlularını birçok farklı model bulabilirsiniz. Kız bebekleri için genelde beyaz veya pembe renkler tercih edilir iken erkek bebekler için sarı veya mavi renkleri daha sık görebilirsiniz. Model olarak genel anlamda sade olsalar da ayıcık gibi tatlı hayvanlar veya araba gibi bazı oyuncakların işlemesi bulunabilir.

 

Bebek bornoz seti sayesinde bebeklerinizi giydirme işlemine kadar sıcak tutabilirsiniz. Bebeğinizin hiçbir bölgesi açıkta kalmayacak şekilde onların minik bedenlerini saran bornozlar ile vücutları ısınır iken kapüşon sayesinde kafaları sıcak kalacak, bebek terlikleri ile de ayakları üşümeyecektir. Bebek bornoz setlerini e annecim kalitesi ile web sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz. Bornoz haricinde yaz aylarında daha ferah olması açısından havlu da kullanabilirsiniz. Veya bebekleriniz ilk dönemlerdeki hassasiyetlerinden kurtuldukları zaman havlu tercih edebilirsiniz. Bebeğiniz için en iyisini siz her zaman daha iyi bilirsiniz.

 

E annecim, bebeklerin cilt problemleri ile karşı karşıya kalmaması için özel olarak havlular ve bornozlar tasarlamıştır. Bebek bornozlarının ve havlularının sitemiz üzerinden en beğendiğiniz modellerini sepetinize atabilir, kolay ödeme seçenekleri ile en uygun fiyatlarından yararlanarak sipariş verebilirsiniz.

 

Bebek Bakımı

Bebek bakımı çok ince bir iştir. Bebeklerin hassas ciltlerine ve narin bünyelerine dikkat ederek hareket etmek gerekir. Bebekleri üşütmeden canlarını yakmadan temizleme işlemine sokmanız önemlidir. Banyo öncesi, sonrası ve banyo esnasında hassas davranmanız gerekmektedir. Banyo öncesi ve sonrası bebeğin vücudunu yumuşatacak yağlar kullanabilirsiniz.

 

Banyo Sonrası Rahatlık

Bebekler her insanda da olduğu gibi banyo sonrasında rahatlama hissederler. Bebeklerin en rahat uykuya dalabileceği bu zamanlarda bebeğinizin karnını doyurup ona masajlar yapabilirsiniz. Banyo öncesi yağlayıp banyo sonrası kremler ile ciltlerini yumuşak tutabilirsiniz.