Bebek Odası Takımı Nasıl Olur?

 

 

Bebek odası evin en önemli odalarından birisidir. Bu odayı düzenlenmek ciddi bir çaba istiyor. Ve çok fazla detay barındırıyor. Bebek sağlığı oldukça önemli bir konu. Bu yüzden bebek odasını düzenlerken de dikkat etmelisiniz. Işığın nasıl geldiği, uyuduğu yerin konforlu olup olmadığı, oturduğu yerin iskelet ve kas sistemi açısından sağlıklı olup olmadığı gibi konuların hepsi dikkat gerektiriyor. Öncelikle bebek odası seçimini doğru yapmanız gerekiyor. Hangi odanın bebek odası olmasına gerektiğine karar vermek için bazı püf noktalar bulunuyor. Bebek odasının öncelikle ebeveynlerin odasına yakın olması gerekiyor. Çünkü özellikle geceleri herhangi bir sorun çıktığında, bebek ağladığında anne ve babanın duyması gerekiyor. Bebeğin seslerden rahatsız olmaması için odanın duvarlarının ses yalıtımına sahip olması gerekiyor. Bir önemli konu da bebek odasının bebek sağlığı için güneş alması gerekiyor. Oda seçimini doğru bir şekilde yaptıktan sonra odanın içindeki eşyaların seçilmesi lazım. Bebek odası halısının toz barındırmaması için toz tutmayan bir dokuya sahip olması iyi olacaktır. Bu sayede bebeğiniz mikroplardan uzak bir yaşam sürdürebilir. Bebek karyolasının hem güzel bir görünüme sahip olması hem de konforlu olması gerekiyor. Ahşap karyola modelleri hem dayanıklı hem de şık görünüyor. Ahşam karyola tercih edebilirsiniz. Bebek karyolasında en önemli detaylardan birisi parmaklıkların arasındaki mesafedir. Parmaklıkların arasındaki mesafenin az olması gerekiyor. Yoksa bebek kafasını, kollarını parmaklıkların arasına sıkıştırabilir. Ayarlanabilir karyola çeşitleri de bebekler için uygun bir model. Bu karyola çeşidiyle bebeğinizin zemine yakınlığını ayarlayabilirsiniz. Bebek yatağı içinde önemli hususlar bulunuyor. Yatak türünde lateks yatak tercih edebilirsiniz. Bu yatak modeli organik ürünlerden elde ediliyor. Koku yapmıyor ve hava alıyor. Bebek odası takımında sallanan sandalye olması da bir artıdır. Ebeveynler bebek odasında bebeğin uyumasını beklerken sallanan sandalyede rahat edebilirler. Odanın büyüklüğüne göre dolap tercih edebilirsiniz. Odanın büyüklüğü fazla değil ise dolabı büyük seçmeniz alanı daraltacaktır. O yüzden daha orta boylarda dolap seçimi daha iyi olacaktır. Bebek odasının aydınlatmasının tepeden olmamasına dikkat edin. Tepeden gelen ışık bebeği rahatsız edebilir ve uykuya dalmasını zorlaştırabilir. Tüm bu noktalara dikkat ederek bebek odası takımı seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca bebek odası takımı için gerekli olan ögelerden birisi de bebek nevresim takımlarıdır. Bebeğinin odasına en şık duracak bebek Nevresim Takımı'nı seçmek için ne bekliyorsun?

 

Rengârenk Bebek Odaları

 

 

Bebek odalarının enerjisini yüksek tutmalısınız. Bu sayede bebeğiniz de daha enerjik olabilir. O yüzden bebek odası takımları için daha canlı renkler tercih edebilirsiniz. yeşil, mavi, turuncu gibi renkler bebek odası için ideal olacaktır. Beyaz renkte oda takımı da seçebilirsiniz. Açık renk olduğu için oda daha ferah görünür. Bu şekilde de alan daha büyükmüş hissiyatı verir. Oda takımlarıyla odayı canlandırdığınız gibi farklı aksesuarlarla da bu işleme devam edebilirsiniz. Tavana ve duvarlara farklı çıkartmalar yapıştırabilirsiniz, tablolar asabilirsiniz. Kapı girişlerine renkli aksesuarlar döşeyebilirsiniz.

 

Bebek Odası Güvenliği

 

 

Bebek odasının dekorasyonu önemli olduğu kadar bebeğin oda da güvenli olması da önem taşıyor. Bu nedenle eşyaların güvenli olup olmadığına anne babalar dikkat etmeli. Bebek beşiğinin uzunluğu bebeğin boyundan fazla olmalı ki bebek düşme gibi olaylar yaşamasın. Çekmeceli yada kapaklı mobilyalara bebek güvenliği takılmalı. Böylece bebeğin eli, kolu bir yerlere sıkışmasın. Mobilyaların sivri köşelerine köşe koruyucu ürünler yerleştirilmeli. Yoksa bebek sivri köşelere bir yerlerini çarpabilir.