1

Frame Puzzle Nedir?

 

Frame puzzle modeli diğer puzzle modellerinden daha farklı bir çeşittir. Bu puzzle modeli çerçeveye sahip bir modeldir. Puzzle kendiliğinden çerçevelidir. Bu puzzle çeşidi hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap ediyor. Her yaş grubu ve her cinsiyete uygun frame puzzle modeli bulunuyor. Frame puzzle modelini tamamladığınızda hoş bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu puzzle çeşidi tamamlandığında çerçeveletmeye gerek kalmadan duvarlarda, masa üstlerinde kullanabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu model parça sayısına göre de değişiklik gösteriyor. İstediğiniz parça sayısına sahip frame puzzle modelini elde edebilirsiniz. Bitirdiğiniz puzzle modellerini tablo görevinde duvarlarınızda kullanabilirsiniz. Çocuklar için çizgi film karakterli temalardan oluşan puzzle çeşitleri oldukça fazla rağbet görüyor. Bu temalardan oluşan puzzleler çocuklar tarafından ilgiyle alınıp, tamamlanıyor. Yetişkinler de ilgi duydukları kişilerin ya da sevdikleri manzaraların olduğu puzzle çeşitlerini daha fazla tercih ediyor. Fazla parça puzzle çeşitleri zorluktan hoşlanan kişiler için uygun olan bir puzzle modelidir. Bu puzzle modeli ile uzunca ve mutlu bir vakit geçirebilirsiniz. Çeşitli fotoğraflardan oluşan çeşitlerden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Fazla parçadan oluşan puzzle çeşitleri çocuk grubundan ziyade yetişkin yaşlar için daha uygun bir modeldir. Zihinsel becerilere katkı sağlayarak gelişimini tamamlar. Fazla parça puzzle çeşidi ile puzzle yapma yeteneklerinizi sınayabilirsiniz. Fazla parça sayısı ile tamamlanması daha zor olan modeller el ve zihin yetilerinizi geliştirmenize olanak sağlar. Parça sayısı arttıkça zihninizi daha aktif kullanmanız gerekecek bu da size yarar sağlayacaktır. Boş günlerinizde tüm gün vaktinizi ayırıp fazla parçadan oluşan puzzle çeşitlerini yapabilirsiniz. Ya da farklı günlere bölerek her gün az az yaparak bitirebilirsiniz. Daha düşük parçaya sahip puzzle modelleri fazla vaktinizi almaz ve sizi zorlamaz. Doğru bir şekilde yapım aşamalarını geçerseniz ve püf noktalara dikkat edersiniz bitirmeniz daha basit ve daha pratik olur. Puzzle aktivitesi sayesinde ailecek bir araya toplanabilirsiniz. Telefonları bir kenara bırakarak hep beraber iş bölümüyle puzzle etkinliği yapabilirsiniz. Bu sayede bireylerin sosyalleşme becerileri de artar. Ailecek puzzle etkinliği yaparken aynı anda sohbet kurabilirsiniz. Frame için uygun olacak 1000 parçalı puzzle modellerini burada bulabilirsiniz.

 

Hediyelik Puzzle

 

Hediye alırken karar vermek oldukça zor bir durum. Acaba ne alsam diye düşünmek insanı çok yoruyor. Aldığınız hediyenin beğenilip beğenilmeyeceğini düşünmek karar vermeyi zorlaştırıyor. Frame puzzle modelleri hediyelik eşya olarak güzel bir tercih oluyor. Hediye alacağınız kişinin zevkine göre tema seçimi yapabilirsiniz. Daha önce puzzle yapıp yapmamasına göre de parça sayısına dikkat edebilirsiniz.

 

El Yapımı Puzzle

 

Farklı bir puzzle yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumlarda el yapımı puzzle modelleri devreye giriyor. Kâğıt üstünden puzzle yapabildiğiniz gibi ahşap puzzle modeli de yapabilirsiniz. Ahşap puzzle modelini yapmak zor bir girişim olabilir. Bunu yaptırabileceğinizi herhangi bir yer bulabilirsiniz. İstediğiniz görüntüye ve parça sayısına göre tercih yapabilirsiniz.